Radyo Müzik

Otomasyonu

Kullanılan Teknolojiler

Microsoft, Delphi, Photoshop

Temel bilgi

Ülkemizin genelinde bulunan yerel bölgesel ve ulusal radyolarımızın, bilgisayar üzerinde hatasız ve otomatik yayın yapabilmesini sağlamak için hazırlanmış bir radyo otomasyon programıdır. Hazırladığınız kısa listeler ile reklam, sponsor tanıtımı hava durumu, haber, jingle’larınızı zamanında yayınlayabilecek aralara şarkılarınızıda ekleyerek düzenli bir yayına saate ve miksere bağlı kalmadan yapabileceksiniz.

Kategori
  • Yazılım
  • Otomasyon
  • Radyo

1. Sınırsız Jingle

Radyo Panelinde birden fazla buton bulunmaktadır. Klavyedeki tuşlar veya “Mouse” yardımıyla sınırsız efekt arasından istediğinizi anında yayınlayabilirsiniz. Üst üste istediğiniz kadar efekt çalabilirsiniz.

2. Tasarlanabilir Ara Yüzler

Radyo panelindeki ara yüz seçenekleri ile istenilen hazır görünümlerden birini kullanabilinir.

3. Rtük Kayıt Takibi

Belirli bir süre boyunca yayınlanmış olan eserlerin, reklamların, efektlerin vb. liste veya özet biçimindeki raporları alınabilir. Bu özellik kullanılarak RTÜK tarafından talep edilen raporlar kolaylıklar hazırlanabilir, EXCEL, WORD, HTML ve NOT PAD ortamında alınabilir.

4. Parça Bazında Geçiş Ayarlama

Her parçanın nasıl başlayıp nasıl biteceği ayarlanabilir. Herhangi bir parçanın başının/sonunun yayın esnasında önceki/sonraki parçaya miks lenip miks lenmeyeceğini, kaç saniye boyunca miksleneceği belirtebilmektedir. Miks (Overlap) süresi Radyomatik tarafından otomatik hesaplanmaktadır.